4. Coffee

meal, food, brunch, eating, lunch,

Okay, if you grab a latte every morning on your way to work, that's going to cost you about $20 to $25 each week, or about $100 a month.

Ouch!

Brew your own at home, or be sure to budget for your caffeine bliss.

Clothing Incidentals